<<< home

 

 

 

...słońce, łąka, kolorowe, kraciaste koce...leniwe przedpołudnie naznaczone wcześniejszymi długimi nocami.....długimi rozmowami...

...tak właśnie narodził się pomysł na nasze warsztaty......Katarzyna Łata-Wrona i Beata Mendrek......(KŁW-BM)...

 

Warsztaty fotograficzne organizowanie są dla wszystkich zainteresowanych fotografią, chcących poszerzyć swoją wiedzę
i doświadczenie pod okiem wykładowców - artystów fotografików (ZPAF).


Nasze warsztaty fotograficzne, to nie tylko fotografia !!!

W programie naszych warsztatów znajdują się zajęcia z dziedziny plastyki (collage, instalacja, kompozycja, multimedia, itp.), które doskonale pozwalają na rozwój wyobraźni i szersze spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistośc.

Wartości te, są bardzo istotne w procesie budowania obrazu fotograficznego - niezależnie od dziedziny - od fotografii inspirowanej po fotoreportaż.

Zapraszamy do doskonalenia umiejętności obserwacji rzeczywistości, budowania kadru fotograficznego, poznawania nowych technik oraz ...... doskonałej zabawy ;)

Warsztaty fotograficzne ogranizowane pod patronatem ZPAF / o. śląski

 

Organizatorzy:

 

BEATA MENDREK - artysta fotografik - członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
W latach 2003 - 2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE - od 2015 roku koordynatorka NATECHWILE PROJEKT - dla młodych twórców.  Od roku 2009 wykładowca w Szkole Fotografii FOTOEDUKACJA w Katowicach. Organizatorka i wykładowca kursów i warsztatów fotograficznych. Od roku 2002 organizatorka i współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. współpraca z Galerią Szyb Wilson, Galerią Czakram w Katowicach. W 2004 r. współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych EWNS w Katowicach.
Zawodowo zajmuje się fotografią i projektowaniem graficznym.  www.horyzonty.net

 

KATARZYNA ŁATA-WRONA - urodzona 29 maja 1973 roku w Świętochłowicach. W latach 1994-1999 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach; Dyplom w 1999 roku z fotografii i projektowania graficznego w pracowni prof. Tomasza Jury oraz w katedrze grafiki warsztatowej u prof. Stanisława Kluski. Od 2000 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Kurator wystaw tematycznych i juror wielu konkursów fotograficznych. Prace w zbiorach Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

 

ANTONI KREIS - artysta fotografik, członek Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad dwustu zbiorowych, wielokrotny laureat nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych i filmowych, wykładowca na kursach fotografii m.in. organizowanych przez ZPAF, wykładowca w szkole  fotografii FOTOEDUKACJA w Katowicach, autor albumów fotograficznych, zdjęć m.in. do podręczników, autor publikacji z zakresu warsztatu fotograficznego, fotoreporter publikujący w gazetach i czasopismach (np. Tygodnik Solidarność, Ekran, Turystyka, Dziennik Śląski) oraz prasie branżowej i regionalnej. Fotografuje od 40 lat.