<<< home

 

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA-KATALOGOWA 


Nasza najnowsza propozycja warsztatów skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą poznać tajemnice dobrej fotografii wykonywanej we własnym, nawet niewielkim studiu fotograficznym, dzięki któremu łatwo można zrobić zdjęcia niedużych przedmiotów, które posłużyć mogą np. do celów sprzedaży internetowej, na aukcjach itp. 

Prawidłowo wykonana fotografia przedmiotu przeznaczonego do sprzedaży wielokrotnie zwiększa prawdopodobieństwo przyciągnięcia uwagi potencjalnego klienta. Ponadto ten rodzaj fotografii jest doskonałym zajęciem na długie zimowe wieczory, które nie sprzyjają spacerom czy wyjściom w plener.

Fotografia stołowa zgodnie ze swoją nazwą nie wymaga dużych nakładów finansowych na sprzęt, zajmuje niewiele miejsca 
i stanowi niejednokrotnie wspaniałą zabawę, pozwalając kreować zupełnie nową, własną rzeczywistość.

 

W trakcie warsztatów zajmowaliśmy się: 

- podstawą teoretyczną fotografii stołowej (katalogowej, produktowej) czyli gatunkiem sztuki obrazowanie zwanym "martwą naturą"
- poznamy sprzęt, który niezbędny jest do stworzenia własnego mini-studia (oświetlenie, namiot bezcieniowy, lustrzane podstawki akrylowe, lustra itp)
- poznamy zasady oświetlenia przedmiotów bezcieniowo oraz w sposób naśladujący światło naturalne
- dowiemy się jak reprodukować bardzo małe przedmioty np. znaczki pocztowe, monety, biżuterię
- wykonamy praktycznie fotografie drobnych przedmiotów oraz przedmiotów szklanych (w takcie zajęć praktycznych prowadzący zdradzą sposoby osiągnięcia zaskakujących efektów stosowane w fotografii reklamowej) 
- omówimy i zrobimy rzetelną korektę wykonanych fotografii

Warsztaty składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.


Zajęcia prowadzili:
Beata Mendrek i Antoni Kreis - fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, wykładowcy Szkoły Fotograficznej FOTOEDUKACJA oraz wielu kursów i warsztatów fotograficznych.

BEATA MENDREK
artysta fotografik - członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
W latach 2003 - 2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE - od 2015 roku koordynatorka NATECHWILE PROJEKT - dla młodych twórców.  Od roku 2009 wykładowca w Szkole Fotografii FOTOEDUKACJA w Katowicach. Organizatorka i wykładowca kursów i warsztatów fotograficznych. Od roku 2002 organizatorka i współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. współpraca z Galerią Szyb Wilson, Galerią Czakram w Katowicach. W 2004 r. współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych EWNS w Katowicach.
Zawodowo zajmuje się fotografią i projektowaniem graficznym. 

ANTONI KREIS
artysta fotografik, członek Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad dwustu zbiorowych, wielokrotny laureat nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych i filmowych, wykładowca na kursach fotografii m.in. organizowanych przez ZPAF, wykładowca w szkole  fotografii FOTOEDUKACJA w Katowicach, autor albumów fotograficznych, zdjęć m.in. do podręczników, autor publikacji z zakresu warsztatu fotograficznego, fotoreporter publikujący w gazetach i czasopismach (np. Tygodnik Solidarność, Ekran, Turystyka, Dziennik Śląski) oraz prasie branżowej i regionalnej. Fotografuje od 40 lat.

fot. B. Mendrek

 

 

warsztaty pod patronatem ZPAF - okręg śląski

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------